Po podjęciu decyzji o chęci dostania się na te studia trzeba wiele poświęcić – wiąże się z licznymi korepetycjami z przedmiotów maturalnych, a także ogromem czasu spędzonym nad książkami. Przed kandydatami na studia stawia się bardzo wysokie progi kwalifikacyjne dotyczące wyników z matur rozszerzonych, w tym z biologii, chemii, fizyki i matematyki. Nierzadko, aby dostać się na studia, z każdej pisemnej matury należy osiągnąć 90% możliwych punktów.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, w systemie studiów magisterskich jednolitych. W trakcie ich trwania realizowane są takie przedmioty jak: anatomia i fizjologia człowieka, biochemia, biofizyka, biologia medyczna z embriologią, farmakologia i toksykologia. Absolwent kierunku lekarskiego, po odbyciu obowiązkowego stażu ma możliwość uzyskanie specjalizacji w wybranej dziedzinie np.: medycyna pracy, anestezjologia i intensywna terapia, otorynolaryngologia, chirurgia dziecięca, patomorfologia, chirurgia ogólna. Zdobycie specjalizacji trwa minimum trzy lata.
Studia medyczne wymagają wiele wysiłku i pracy. Dzięki temu pozwalają na zdobycie praktycznego zawodu, cieszącego się wielką renomą i szacunkiem, dlatego też są świetna inwestycja w siebie i w swoją przyszłość.